Responsive Theme - en to bg translation catalogue (148 entries)

en: Pages:
bg: Страници:

en: &#8249; Older posts
bg: ‹ По-стари публикации

en: Newer posts &#8250;
bg: По-нови публикации ›

en: Read more &#8250;
bg: Прочетете повече ›

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
bg: Тази публикация е защитена с парола. Въведете паролата, за да видите коментарите.

en: &#8249; Older comments
bg: ‹ По-стари коментари

en: Newer comments &#8250;
bg: По-нови коментари ›

en: Pings&#47;Trackbacks
bg: Пингове / Проследяващи връзки

en: %1$d %2$s for "%3$s"
bg: %1$d %2$s за "%3$s"

en: Name
bg: Име

en: E-mail
bg: Имейл

en: Website
bg: Уебсайт

en: &copy;
bg: ©

en: scroll to top
bg: към началото

en: &uarr;
bg: ↑

en: powered by
bg: задвижвана от

en: &#8249; Return to
bg: ‹ Обратно към

en: No Comments &darr;
bg: Няма коментари ↓

en: 1 Comment &darr;
bg: 1 коментар ↓

en: % Comments &darr;
bg: % коментара ↓

en: Tagged with:
bg: С етикет:

en: Posted in %s
bg: Публикувано в %s

en: Edit
bg: Редактиране

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
bg: 404 — странно е, че попаднахте тук!

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
bg: Без паника, можем да се справим заедно. Вижте опциите тук.

en: You can return %s or search for the page you were looking for.
bg: Може да се върнете към %s или да потърсите страницата, която искате

en: Home
bg: Начало

en: &larr; Home
bg: ← Начало

en: Daily Archives: %s
bg: Архив за дата: %s

en: Monthly Archives: %s
bg: Архив за месец: %s

en: Yearly Archives: %s
bg: Архив за година: %s

en: Blog Archives
bg: Архиви на блога

en: Your search for %s did not match any entries.
bg: Търсенето за %s не откри съвпадения

en: Permanent Link to %s
bg: Постоянна връзка към %s

en: Search results for: %s
bg: Резултати от търсенето за: %s

en: search here &hellip;
bg: търсене...

en: Go
bg: ОК

en: Image Information
bg: Информация за  изображението

en: Full Size:
bg: Пълен размер:

en: Aperture: f&#47;
bg: Бленда: f/

en: Focal Length:
bg: Фокусно разстояние:

en: mm
bg: мм

en: Shutter:
bg: Скорост на затвора:

en: Camera:
bg: Модел на фотоапарата:

en: In Archive
bg: В архив

en: Home Widget 1
bg: Начална джаджа 1

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
bg: Това е вашата първа начална джаджа. За да редактирате моля отидете на Външен вид > Джаджи и изберете джаджа наречена "Начална джаджа 1". Заглавието също може да се редактира.

en: Home Widget 2
bg: Начална джаджа 2

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
bg: Това е вашата втора начална джаджа. За да редактирате моля отидете на Външен вид > Джаджи и изберете джаджа наречена "Начална джаджа 2". Заглавието също може да се редактира.

en: Home Widget 3
bg: Начална джаджа 3

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
bg: Това е вашата трета начална джаджа. За да редактирате моля отидете на Външен вид > Джаджи и изберете джаджа наречена "Начална джаджа 3". Заглавието също може да се редактира.

en: About
bg: Относно

en: Categories
bg: Категории

en: Latest Posts
bg: Последни публикации

en: Pages
bg: Страници

en: Top Menu
bg: Горно меню

en: Header Menu
bg: Заглавно меню

en: Sub-Header Menu
bg: Подзаглавно меню

en: Footer Menu
bg: Меню във фуутъра

en: Page %s
bg: Страница %s

en: <span class="%1$s">Posted on </span>%2$s<span class="%3$s"> by </span>%4$s
bg: <span class="%1$s">Публикувано на</span> %2$s <span class="%3$s">от</span> %4$s

en: View all posts by %s
bg: Преглед на всички публикации от %s

en: Archive for %s
bg: Архив за %s

en: Posts tagged %s
bg: Публикации с етикет %s

en: Error 404
bg: Грешка 404

en: More Themes
bg: Още теми

en: Showcase
bg: Демонстрация

en: Main Sidebar
bg: Главна странична лента

en: Right Sidebar
bg: Дясна странична лента

en: Left Sidebar
bg: Лява странична лента

en: Left Sidebar Half Page
bg: Лява странична лента на половин страница

en: Right Sidebar Half Page
bg: Дясна странична лента на половин страница

en: Gallery Sidebar
bg: Странична лента "Галерия"

en: Colophon Widget
bg: Colophon джаджа

en: Top Widget
bg: Горна джаджа

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog (full posts)
bg: Блог (пълни публикации)

note: Template Name of the plugin/theme
en: Blog Excerpt (summary)
bg: Блог Откъс (обобщение)

note: Template Name of the plugin/theme
en: Content/Sidebar
bg: Съдържание/Странична лента

note: Template Name of the plugin/theme
en: Sidebar/Content
bg: Странична лента/Съдържание

note: Template Name of the plugin/theme
en: Content/Sidebar Half Page
bg: Съдържание/Странична лента половин страница

note: Template Name of the plugin/theme
en: Sidebar/Content Half Page
bg: Странична лента/Съдържание половин страница

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page (no sidebar)
bg: Страница на пълна ширина (без странична лента)

note: Template Name of the plugin/theme
en: Landing Page (no menu)
bg: Целева страница (без меню)

note: Template Name of the plugin/theme
en: Sitemap
bg: Карта на сайта

en: Layout
bg: Изглед

en: Default
bg: По подразбиране

en: Hello, World!
bg: Здравей свят!

en: Your H2 subheadline here
bg: Н2 подзаглавие

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
bg: Заглавието, подзаглавието и това съдържание могат да се редактират от настройките на темата. Също както и бутонът Действие и връзката към него. Изображението отдясно може да бъде снимка или дори видео от YouTube ако искате.

en: Call to Action
bg: Действие

en: Theme Options
bg: Настройки на темата

en: Options Saved
bg: Настройките са запазени

en: Theme Elements
bg: Елементи на темата

en: Disable Call to Action Button?
bg: Изключване на бутона Действие?

en: Save Options
bg: Запазване на настройките

en: Restore Defaults
bg: По подразбиране

en: Logo Upload
bg: Качване на лого

en: Custom Header
bg: Потребителски  хедър

en: Need to replace or remove default logo?
bg: Искате ли да смените или премахнете станартното лого?

en: Home Page
bg: Начална страница

en: Headline
bg: Заглавие

en: Enter your headline
bg: Въведете заглавие

en: Subheadline
bg: Подзаглавие

en: Enter your subheadline
bg: Въведете подзаглавие

en: Content Area
bg: Област за съдържание

en: Enter your content
bg: Въведете съдържание

en: Call to Action (URL)
bg: Действие (уеб адрес)

en: Enter your call to action URL
bg: Уеб адрес за бутона Действие

en: Call to Action (Text)
bg: Текст за бутона Действие

en: Enter your call to action text
bg: Въведете текст за бутона Действие

en: Featured Content
bg: Избрано съдържание

en: See Docs
bg: Вижте документацията

en: Paste your shortcode, video or image source
bg: поставете кратък код, видео или изображение

en: Default Layouts
bg: Изглед по подразбиране

en: Default Static Page Layout
bg: Изглед по подразбиране за статична страница

en: Default Single Blog Post Layout
bg: Изглед по подразбиране единична публикация в блога

en: Default Blog Posts Index Layout
bg: Изглед по подразбиране за публикации в блога

en: Social Icons
bg: Социални икони

en: Enter your Twitter URL
bg: Адрес на профила Ви в Twitter

en: Enter your Facebook URL
bg: Адрес на профила Ви във Facebook

en: Enter your LinkedIn URL
bg: Адрес на профила Ви в LinkedIn

en: Enter your YouTube URL
bg: Адрес на профила Ви в YouTube

en: Enter your StumbleUpon URL
bg: Адрес на профила Ви в StumbleUpon

en: RSS Feed
bg: RSS емисия

en: Enter your RSS Feed URL
bg: Адрес на RSS емисията

en: Enter your Google+ URL
bg: Адрес на Google+ профила Ви

en: Enter your Instagram URL
bg: Адрес на Instagram профила Ви

en: Enter your Pinterest URL
bg: Адрес на Pinterest профила Ви

en: Enter your Yelp! URL
bg: Адрес на профила Ви в Yelp!

en: Enter your Vimeo URL
bg: Адрес на профила Ви във Vimeo

en: Enter your foursquare URL
bg: Адрес на профила Ви във foursquare

en: Custom CSS Styles
bg: Потребителски CSS стилове

en: CSS Tutorial
bg: Обяснение на CSS (на английски)

en: Enter your custom CSS styles.
bg: Въведете вашите персонализирани CSS стилове

en: Custom Scripts for Header and Footer
bg: Потребителски скриптове за хедър и футър

en: Quick Tutorial
bg: Кратка инструкция

en: Embeds to header.php &darr;
bg: Вграждане в header.php →

en: Enter your custom header script.
bg: Въведете вашия персонализиран хедър скрипт.

en: Embeds to footer.php &darr;
bg: Вграждане в footer.php →

en: Enter your custom footer script.
bg: Въведете вашия персонализиран скрипт за футъра.

en: Enable Custom Front Page
bg: Разреши персонализирана заглавна страница

en: Help
bg: Помощ

en: Installing Plugin: %s
bg: Инсталиране на плъгин

en: Instructions
bg: Инструкции

en: Overrides the WordPress %1sfront page option%2s
bg: Презапиши WordPress %1sначална страница опция%2s

en: Translate
bg: Преведи

en: Upgrade
bg: ъпгрейд

en: Welcome to %1$s! Upgrade to %2$s today.
bg: Добре дошли в %1$s! Надстройте до %2$s днес.
