Responsive Theme - en to ro translation catalogue (169 entries)

en: Pages:
ro: Pagini:

en: &#8249; Older posts
ro: Postări anterioare

en: Newer posts &#8250;
ro: Postări noi

en: Read more &#8250;
ro: Citește mai mult

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ro: Această postare este protejată cu parolă. Introdu parola pentru a vizualiza comentariile.

en: &#8249; Older comments
ro: Comentarii anterioare

en: Newer comments &#8250;
ro: Comentarii noi

en: Pings&#47;Trackbacks
ro: Ping-uri&#47;Trackback-uri

en: %1$d %2$s for "%3$s"
ro: %1$d %2$s pentru "%3$s"

en: Name
ro: Nume

en: Website
ro: Pagina web

en: scroll to top
ro: defilați în susul paginii

en: Responsive Theme
ro: Tema Responsive

en: powered by
ro: Rulează pe

en: &#8249; Return to
ro: Întoarce-te la

en: No Comments &darr;
ro: Nici un comentariu

en: 1 Comment &darr;
ro: Un comentariu

en: % Comments &darr;
ro: % comentarii

en: One comment on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s comments on &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[0]: Nici un comentariu la &ldquo;%2$s&ldquo;
ro[1]: Un comentariu la &ldquo;%2$s&ldquo;
ro[2]: %1$s comentarii la &ldquo;%2$s&ldquo;
ro[3]: %1$s comentarii la &ldquo;%2$s&ldquo;

en: Tagged with:
ro: Etichetat cu:

en: Posted in %s
ro: Postat în %s

en: Edit
ro: Editare

en: 404 &#8212; Fancy meeting you here!
ro: 404 &#8212; Ciudat să te întâlnesc aici!

en: Don&#39;t panic, we&#39;ll get through this together. Let&#39;s explore our options here.
ro: Nu te panica, Vom trece peste împreună. Hai să luăm în calcul toate opțiunile.

en: You can return %s or search for the page you were looking for.
ro: Poți reveni la %s sau caută pentru pagina pe care o dorești.

en: Home
ro: Acasă

en: &larr; Home
ro: &larr; Acasă

en: Daily Archives: %s
ro: Arhive zilnice: %s

en: Monthly Archives: %s
ro: Arhive lunare: %s

en: Yearly Archives: %s
ro: Arhive anuale: %s

en: Blog Archives
ro: Arhivele Blog-ului

en: Your search for %s did not match any entries.
ro: Nu există rezultate pentru căutarea după expresia %s

en: Permanent Link to %s
ro: Legătură permanentă către %s

en: Search results for: %s
ro: Rezultate căutare pentru: %s

en: search here &hellip;
ro: caută aici &hellip;

en: Go
ro: Start

en: Image Information
ro: Informații despre imagine

en: Full Size:
ro: Mărime completă:

en: Aperture: f&#47;
ro: Deschidere:

en: Focal Length:
ro: Lungime focală:

en: Shutter:
ro: Închizător:

en: Camera:
ro: Cameră:

en: In Archive
ro: În arhivă

en: Home Widget 1
ro: Widget Acasă 1

en: This is your first home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 6th widget from the top in area 6 called Home Widget 1. Title is also manageable from widgets as well.
ro: Acesta este widget-ul pentru prima pagina acasă. Pentru a-l edita, navigați la Aspect > Widget-uri și alegeți al șaselea widget de sus in zona numită Widget Acasă 1. Titlul se poate personaliza, de asemenea.

en: Home Widget 2
ro: Widget Acasă 2

en: This is your second home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 7th widget from the top in area 7 called Home Widget 2. Title is also manageable from widgets as well.
ro: Acesta este widget-ul pentru a doua pagina acasă. Pentru a-l edita, navigați la Aspect > Widget-uri și alegeți al șaptelea widget de sus in zona numită Widget Acasă 2. Titlul se poate personaliza, de asemenea.

en: Home Widget 3
ro: Widget Acasă 3

en: This is your third home widget box. To edit please go to Appearance > Widgets and choose 8th widget from the top in area 8 called Home Widget 3. Title is also manageable from widgets as well.
ro: Acesta este widget-ul pentru a treia pagina acasă. Pentru a-l edita, navigați la Aspect > Widget-uri și alegeți al optulea widget de sus in zona numită Widget Acasă 3. Titlul se poate personaliza, de asemenea.

en: About
ro: Despre

en: Categories
ro: Categorii

en: Latest Posts
ro: Ultimele articole

en: Pages
ro: Pagini

en: Top Menu
ro: Meniu Sus

en: Header Menu
ro: Meniu antet

en: Sub-Header Menu
ro: Meniu sub-antet

en: Footer Menu
ro: Meniu subsol

en: Page %s
ro: Pagina %s

en: <span class="%1$s">Posted on </span>%2$s<span class="%3$s"> by </span>%4$s
ro: <span class="%1$s">Postat în </span>%2$s<span class="%3$s"> de </span>%4$s

en: View all posts by %s
ro: Vezi toate postările lui %s

en: Archive for %s
ro: Arhivă pentru %s

en: Posts tagged %s
ro: Postări etichetate %s

en: Error 404
ro: Eroare 404

en: More Themes
ro: Mai multe teme.

en: Showcase
ro: Prezentare

en: Main Sidebar
ro: Bara laterală principală

en: Area 1 - sidebar.php
ro: Zona 1 - sidebar.php

en: Right Sidebar
ro: Bara laterală - dreapta

en: Area 2 - sidebar-right.php
ro: Zona 2 - sidebar-right.php

en: Left Sidebar
ro: Bară laterală - stânga

en: Area 3 - sidebar-left.php
ro: Zona 3 - sidebar-left.php

en: Left Sidebar Half Page
ro: Bară laterală - stânga - pe mijlocul paginii

en: Area 4 - sidebar-left-half.php
ro: Zona 4 - sidebar-left-half.php

en: Right Sidebar Half Page
ro: Bară laterală - dreapta - pe mijlocul paginii

en: Area 5 - sidebar-right-half.php
ro: Zona 5 - sidebar-right-half.php

en: Area 6 - sidebar-home.php
ro: Zona 6 - sidebar-home.php

en: Area 7 - sidebar-home.php
ro: Zona 7 - sidebar-home.php

en: Area 8 - sidebar-home.php
ro: Zona 8 - sidebar-home.php

en: Gallery Sidebar
ro: Bară laterală - galerie

en: Area 9 - sidebar-gallery.php
ro: Zona 9 - sidebar-gallery.php

en: Colophon Widget
ro: Widget Colophon

en: Area 10 - sidebar-colophon.php
ro: Zona 10 - sidebar-colophon.php

en: Top Widget
ro: Widget Sus

en: Area 11 - sidebar-top.php
ro: Zona 11 - sidebar-top.php

en: Blog (full posts)
ro: Blog (inregistrări complete)

en: Blog Excerpt (summary)
ro: Blog Excerpt (sumar)

en: Content/Sidebar
ro: Conținut/Bară laterală

en: Sidebar/Content
ro: Bară laterală/Conținut

en: Content/Sidebar Half Page
ro: Conținut/Bară laterală Jumătate de pagină

en: Sidebar/Content Half Page
ro: Bară laterală/Conținut Jumătate de pagină

en: Full Width Page (no sidebar)
ro: Pagină întreagă (fără bară laterală)

en: Landing Page (no menu)
ro: Pagină de destinație (fără meniu)

en: Sitemap
ro: Harta site

en: Layout
ro: Aspect

en: Default
ro: Implicit

en: Hello, World!
ro: Salut, lume!

en: Your H2 subheadline here
ro: Subtitlul tău H2 aici

en: Your title, subtitle and this very content is editable from Theme Option. Call to Action button and its destination link as well. Image on your right can be an image or even YouTube video if you like.
ro: Titlul, subtitlul si conținutul sunt editabile din Opțiuni Temă. Butonul și destinația de asemenea. Imaginea din dreapta poate fi o imagine sau chiar un video YouTube, daca doriți.

en: Call to Action
ro: Acționează

en: Theme Options
ro: Opțiuni șablon

en: Options Saved
ro: Opțiunile au fost salvate.

en: Theme Elements
ro: Elementele șablonului

en: Disable Breadcrumb Lists?
ro: Dezactivați liste Breadcrumb?

en: Check to disable
ro: Bifează pentru dezactivare

en: Disable Call to Action Button?
ro: Dezactivează butonul Acționeaza?

en: Save Options
ro: Salvează opțiunile

en: Restore Defaults
ro: Restaurează la implicit

en: Logo Upload
ro: Încarcă Logo

en: Custom Header
ro: Antet personalizat

en: Need to replace or remove default logo?
ro: Aveți nevoie să inlocuiți sau să stergeți logo-ul inițial?

en: <a href="%s">Click here</a>.
ro: <a href="%s">Apasă aici</a>.

en: Home Page
ro: Pagină de start

en: Headline
ro: Titlu

en: Enter your headline
ro: Introdu titlul

en: Subheadline
ro: Subtitlu

en: Enter your subheadline
ro: Introdu subtitlul

en: Content Area
ro: Zona de conținut

en: Enter your content
ro: Introdu conținutul

en: Call to Action (URL)
ro: Acționează (URL)

en: Enter your call to action URL
ro: Introdu URL-ul pentru acționare

en: Call to Action (Text)
ro: Acționare (Text)

en: Enter your call to action text
ro: Introdu textul pentru acționare

en: Featured Content
ro: Conținut promovat

en: See Docs
ro: Vezi Documentație

en: Paste your shortcode, video or image source
ro: Introduceți sursa legăturii scurte, video sau imagine.

en: Default Layouts
ro: Aspecte implicite

en: Default Static Page Layout
ro: Aspectul predefinit pentru pagina statică

en: Default Single Blog Post Layout
ro: Aspectul predefinit pentru pagina unei postări

en: Default Blog Posts Index Layout
ro: Aspectul predefinit pentru pagina postări

en: Webmaster Tools
ro: Uneltele Webmaster-ului

en: Google Site Verification
ro: Verificarea de către Google

en: Enter your Google ID number only
ro: Introdu numărul de ID Google

en: Bing Site Verification
ro: Verificarea de către Bing

en: Enter your Bing ID number only
ro: Introdu numărul de ID Bing

en: Yahoo Site Verification
ro: Verificarea de către Yahoo

en: Enter your Yahoo ID number only
ro: Introdu numărul de ID Yahoo

en: Site Statistics Tracker
ro: Statisticile site-ului

en: Leave blank if plugin handles your webmaster tools
ro: Lasă necompletat dacă modulul controlează instrumentele webmaster-ului

en: Google Analytics, StatCounter, any other or all of them.
ro: Google Analytics, StatCounter, altele sau toate dintre ele.

en: Social Icons
ro: Pictograme Rețele Sociale

en: Enter your Twitter URL
ro: Introduceți adresa dvs. petru Twitter

en: Enter your Facebook URL
ro: Introduceți adresa dvs. pentru Facebook

en: Enter your LinkedIn URL
ro: Introduceți adresa dvs. pentru LinkedIn

en: Enter your YouTube URL
ro: Introduceți adresa dvs. pentru YouTube

en: Enter your StumbleUpon URL
ro: Introduceți adresa dvs. pentru StumbleUpon

en: RSS Feed
ro: Flux RSS

en: Enter your RSS Feed URL
ro: Introduceți adresa fluxului dvs. RSS

en: Enter your Google+ URL
ro: Introduceți adresa dvs. Google+

en: Enter your Instagram URL
ro: Introduceți adresa dvs. Instagram

en: Enter your Pinterest URL
ro: Introduceți adresa dvs. Pinterest

en: Enter your Yelp! URL
ro: Introduceți adresa dvs. Yelp!

en: Enter your Vimeo URL
ro: Introduceți adresa dvs. Vimeo

en: Enter your foursquare URL
ro: Introduceți adresa dvs. foursquare

en: Custom CSS Styles
ro: Stiluri CSS personalizate

en: CSS Tutorial
ro: Tutorial CSS

en: Enter your custom CSS styles.
ro: Introduceți stilurile dvs. CSS personalizate

en: Custom Scripts
ro: Script Personalizat

en: Custom Scripts for Header and Footer
ro: Scripturi personalizate pentru Antet sau Subsol.

en: Quick Tutorial
ro: Tutorial Rapid

en: Embeds to header.php &darr;
ro: Fixează in header.php &darr;

en: Enter your custom header script.
ro: Introduceți scriptul personalizat pentru antet.

en: Embeds to footer.php &darr;
ro: Fixează in footer.php &darr;

en: Enter your custom footer script.
ro: Introduceți scriptul personalizat pentru subsol.

en: Enable Custom Front Page
ro: Permite prima pagină personalizată

en: Help
ro: Ajutor

en: Instructions
ro: Instrucţiuni

en: Overrides the WordPress %1sfront page option%2s
ro: Înlocuieşte opţiunea WordPress %1sfront page option%2s

en: Translate
ro: Traducere

note: Welcome to Responsive! Upgrade to Responsive Pro today.
en: Welcome to %1$s! Upgrade to %2$s today.
ro: Bine ați venit la %1$s! Upgrade la %2$s astăzi.
