Gravity Flow - en to sv_SE translation catalogue (711 entries)

en:  Not implemented
sv_SE:  Ej implementerat

en: %d month | %d months
sv_SE[0]: % d månad
sv_SE[1]: %d månader

en: %d year | %d years
sv_SE[0]: %d år
sv_SE[1]: %d år

en: %s is not able to run because your WordPress environment has not met the minimum requirements.
sv_SE: %s kan inte köras eftersom din WordPress-miljö inte uppfyller minimikraven.

en: %s: No assignees
sv_SE: %s: ansvarig person saknas

en: %s: User is not a member of the current site.
sv_SE: %s: Användaren är inte medlem på den aktuella webbplatsen.

en: %s: User not found.
sv_SE: %s: Användaren hittades inte.

en: %sActivate your license%s or %sget a license here%s
sv_SE: %sAktivera din licens%s eller %sskaffa en licens här%s

en: %sCreate a Form%s and then add your Workflow steps in the Form Settings.
sv_SE: %sSkapa ett formulär%s och lägg sedan till dina arbetsflödessteg i formulärets inställningar.

en: %sThis operation deletes ALL Gravity Flow settings%s. If you continue, you will NOT be able to retrieve these settings.
sv_SE: %sDenna åtgärd raderar ALLA inställningar för Gravity Flow%s. Om du fortsätter kommer du INTE att kunna hämta dessa inställningar.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sv_SE: ”Avbryt” för att stoppa, ”OK” för att ta bort.

en: (Missing)
sv_SE: (Saknas)

en: (deleted)
sv_SE: (raderat)

en: (missing)
sv_SE: (saknas)

en: A new document has been generated and requires a signature. Please check your Workflow Inbox.
sv_SE: Ett nytt dokument har genererats och behöver skrivas under. Kontrollera din inkorg för arbetsflöden.

en: A new entry is pending your approval. Please check your Workflow Inbox.
sv_SE: Ett ärende väntar på att godkännas av dig. Kolla din inkorg för arbetsflöden.

en: A new entry requires your input.
sv_SE: En ny post kräver inmatning från dig.

en: A note is required
sv_SE: En anteckning krävs

en: A note is required.
sv_SE: En anteckning krävs.

en: A valid license key is required to access support but there was a problem validating your license key. Please log in to GravityFlow.io and open a support ticket.
sv_SE: För tillgång till support behöver man ha en giltig licensnyckel, men ett problem inträffade när din licensnyckel skulle bekräftas. Vi ber dig logga in till GravityFlow och öppna ett supportärende.

en: Action not supported.
sv_SE: Åtgärden stöds inte.

en: Activate this setting to display a custom confirmation message to the assignee for the current step.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att visa ett anpassat bekräftelsemeddelande till den ansvariga personen för det aktuella steget.

en: Activate this setting to display instructions to the user for the current step.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att visa instruktioner till användaren för det aktuella steget.

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Activity
sv_SE: Aktivitet

en: Add Custom Meta
sv_SE: Lägg till anpassade meta-uppgifter

en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

en: Add Workflow Steps
sv_SE: Lägg till arbetsflödessteg

en: Add Workflow Steps in the Form Settings
sv_SE: Välj arbetsflödessteg i formulärets inställningar

en: Add an App
sv_SE: Lägg till en app

en: Add page break between entries
sv_SE: Börja varje ärende på ny sida

en: Add to existing roles
sv_SE: Lägg till befintliga roller

en: Ajax error while deleting file.
sv_SE: Ajax-fel inträffade när fil skulle raderas.

en: All
sv_SE: Alla

en: All Fields
sv_SE: Alla fält

en: All Steps
sv_SE: Alla steg

en: All assignees must approve
sv_SE: Alla ansvariga personer måste godkänna

en: All assignees must complete this step
sv_SE: Alla ansvariga personer måste avsluta detta steg

en: Allow the Inbox and Status shortcodes to display field values.
sv_SE: Tillåt att kortkoderna inkorg och status visar fältvärden.

en: Allow the Status shortcode to display all entries to all anonymous users.
sv_SE: Tillåt att status-kortkoden visar alla poster för anonyma användare.

en: Allow the Status shortcode to display all entries to all registered users.
sv_SE: Tillåt status-kortkoden att visa alla poster för registrerade användare.

en: Always Required
sv_SE: Krävs alltid

en: Always required
sv_SE: Krävs alltid

en: App Name
sv_SE: Appens namn

en: App Type
sv_SE: Typ av app

en: App deleted. Redirecting...
sv_SE: Appen har tagits bort. Omdirigering sker...

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Approval
sv_SE: Godkännande

en: Approval Email
sv_SE: E-postmeddelande för godkännande

en: Approval Policy
sv_SE: Policy för godkännande

en: Approve
sv_SE: Godkänn

en: Approve Link
sv_SE: Länk för godkännande

en: Approve Token
sv_SE: Token för godkännande

en: Approve URL
sv_SE: URL för godkännande

en: Approved
sv_SE: Godkänt

en: Approved.
sv_SE: Godkänt.

en: Apps
sv_SE: Appar

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Assign To:
sv_SE: Tilldela uppgift till:

en: Assignee
sv_SE: Ansvarig

en: Assignee Email
sv_SE: E-postadress till ansvarig person

en: Assignee Policy
sv_SE: Policy för val av ansvariga

en: Assignee email
sv_SE: E-postadress till ansvarig person

en: Assignees
sv_SE: Ansvariga personer

en: Attach PDF(s)
sv_SE: Bifoga en eller flera PDF-filer

en: Authorization Status
sv_SE: Autentiseringsstatus

en: Authorization Status Details
sv_SE: Uppgifter om autentiseringsstatus

en: Authorize App
sv_SE: Autentisera appen

en: Authorized
sv_SE: Godkänd

en: Average Duration (hours)
sv_SE: Genomsnittlig varaktighet (timmar)

en: BCC
sv_SE: Dold kopia

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Background Updates
sv_SE: Bakgrundsuppdateringar

en: Before continuing, copy and paste the current URL from your browser's address bar into the Callback setting of the registered application.
sv_SE: Innan du fortsätter, kopiera och klistra in den aktuella webbadressen från webbläsarens adressfält till inställningen för callback i den registrerade appen.

en: Biographical Information
sv_SE: Biografiska uppgifter

en: Body Content
sv_SE: Innehåll i body

en: Bug report
sv_SE: Felrapport

en: Build Workflow Applications with Gravity Forms.
sv_SE: Bygg arbetsflödestillämpningar med Gravity Forms.

en: Build assignee routing rules by adding conditions. Users and roles fields will appear in the first drop-down field. If the form contains any assignee fields they will also appear here. Select the assignee and define the condition for that assignee. Add as many routing rules as you need.
sv_SE: Bygg regler för dirigering till ansvariga personer genom att lägga till villkor. Fält med användare och roller kommer att visas i den första rullgardinslistan. Om formuläret innehåller några fält för ansvariga personer kommer även de att visas här. Välj ansvarig person och definiera villkoret för att välja denna ansvariga person. Lägg till så många dirigeringsregler du behöver.

en: Build the conditional logic that should be applied to this step before it's allowed to be processed. If an entry does not meet the conditions of this step it will fall on to the next step in the list.
sv_SE: Bygg den villkorslogik som ska användas för detta steg innan det får bearbetas. Om ett ärende inte uppfyller villkoren för detta steg kommer nästa steg att misslyckas.

en: Build the conditional logic that should be applied to this workflow before it's allowed to be processed. If an entry does not meet the conditions then the workflow will not be processed.
sv_SE: Skapa den villkorliga logik som ska tillämpas för detta arbetsflöde innan bearbetning tillåts starta. Om en post inte uppfyller villkoren kommer arbetsflödet inte att bearbetas.

en: Bulk Print
sv_SE: Massutskrift

[ctx: Button text on the settings page for an extension.]
en: Uninstall Extension
sv_SE: Avinstallera tilläggsmodul

en: By disabling background updates your site may not get critical bug fixes and security enhancements. We only recommend doing this if you are experienced at managing a WordPress site and accept the risks involved in manually keeping your WordPress site updated.
sv_SE: Om du stänger av automatiska uppdateringar finns det risk att din webbplats inte får kritiska felrättningar och säkerhetsuppdateringar. Vår rekommendation är att du bara gör detta om du är van att administrera WordPress-webbplatser och accepterar riskerna med att uppdatera din WordPress-webbplats manuellt.

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cancel Link
sv_SE: Länk för avbryt

en: Cancel URL
sv_SE: URL för Avbryt

en: Cancel Workflow
sv_SE: Avbryt arbetsflödet

en: Cancelled
sv_SE: Avbrutet

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Clear Filter
sv_SE: Rensa filter

en: Client (only)
sv_SE: Klient (enbart)

en: Client Key
sv_SE: Klientnyckel

en: Client Secret
sv_SE: Klienthemlighet

en: Color
sv_SE: Färg

en: Complete
sv_SE: Färdigt

en: Complete Email
sv_SE: E-post vid färdigt

en: Complete Message
sv_SE: Avslutat-meddelande

en: Completed
sv_SE: Avslutat

en: Condition
sv_SE: Villkor

en: Conditional Logic
sv_SE: Villkorslogik

en: Conditional Routing
sv_SE: Villkorad dirigering

en: Configure the emails that should be sent for this step.
sv_SE: Konfigurera de e-postmeddelanden som ska skickas för detta steg.

en: Confirmation Message
sv_SE: Bekräftelsemeddelande

en: Congratulations! Now you can set up your first workflow.
sv_SE: Grattis! Nu kan du ställa in ditt första arbetsflöde.

en: Connected App
sv_SE: Ansluten app

en: Connected Apps
sv_SE: Anslutna appar

en: Cookie nonce is invalid
sv_SE: Ogiltig cookie nonce

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Create Estimate (Sprout Invoices Add-on - Form Integrations)
sv_SE: Skapa estimat (Utökning av Sprout Invoices för formulärintegrering)

en: Create Invoice (Sprout Invoices Add-on - Invoice Submissions)
sv_SE: Skapa faktura (Utökning av Sprout Invoices för utställning av faktura)

en: Created By
sv_SE: Skapad av

en: Current User
sv_SE: Aktuell användare

en: Currently only WordPress sites using the official WordPress REST API OAuth1 plugin or Gravity Forms 2.4 are supported.
sv_SE: För närvarande stöds endast WordPress-webbplatser som använder det officiella tillägget WordPress REST API OAuth1 eller Gravity Forms 2.4.

en: Custom Field Value
sv_SE: Anpassat fältvärde

en: Custom Meta Field
sv_SE: Anpassat meta-fält

en: Custom Timestamp Format
sv_SE: Anpassat format för tidsstämplar

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Field
sv_SE: Datumfält

en: Day(s)
sv_SE: Dag(ar)

en: Default - WordPress Admin Dashboard: Workflow Submit Page
sv_SE: Standard – WordPress administrationspanel: Inskickningssida för arbetsflöde

en: Default Display Fields
sv_SE: Standardfält för visning

en: Default Pages
sv_SE: Standardsidor

en: Define how approvals should be processed. If all assignees must approve then the entry will require unanimous approval before the step can be completed. If the step is assigned to a role only one user in that role needs to approve.
sv_SE: Ange hur godkännanden ska behandlas. Om alla ansvariga personer måste godkänna ärendet kommer enhälligt godkännande att krävas innan steget kan fullföljas. Om ansvaret för ett steg vilar på en roll räcker det med att en användare med aktuell roll godkänner.

en: Define how this step should be processed. If all assignees must complete this step then the entry will require input from every assignee before the step can be completed. If the step is assigned to a role only one user in that role needs to complete the step.
sv_SE: Ange hur detta steg ska behandlas. Om alla ansvariga personer måste avsluta detta steg kommer ärendet att kräva inmatning från varje ansvarig person innan steget kan avslutas. Om ansvaret för steget vilar på en roll räcker det med att någon användare i aktuell roll avslutar steget.

en: Delay
sv_SE: Fördröjning

en: Delay until invoices are paid
sv_SE: Vänta tills fakturor har blivit betalda

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete Comment
sv_SE: Radera kommentar

en: Delete Post
sv_SE: Radera inlägget

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Disable auto-formatting
sv_SE: Inaktivera automatisk formatering

en: Disable auto-formatting to prevent paragraph breaks being automatically inserted when using HTML to create the email message.
sv_SE: Stäng av automatisk formatering för att förhindra att överflödiga radbrott läggs in om du använder HTML för att skapa meddelandet.

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Discussion
sv_SE: Diskussion

en: Display Fields
sv_SE: Visa fält

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display a custom confirmation message
sv_SE: Visa ett anpassat bekräftelsemeddelande

en: Display a link to the workflow detail page.
sv_SE: Visa en länk till en sida med uppgifter om arbetsflödet.

en: Display a message to the form submitter when the workflow is complete.
sv_SE: Visa ett meddelande för användaren som skickat in formuläret när arbetsflödet är slutfört.

en: Display a message to the form submitter while the workflow is pending.
sv_SE: Visar ett meddelande för användaren som skickat in formuläret medan arbetsflödet befinner sig i vänteläge.

en: Display all fields
sv_SE: Visa alla fält

en: Display all fields except selected
sv_SE: Visa alla fält utom de markerade

en: Display instructions
sv_SE: Visa instruktioner

[ctx: Displayed on the settings page after uninstalling a Gravity Flow extension.]
en: %s has been successfully uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
sv_SE: %s har avinstallerats. Det kan återaktiveras från sidan för %stillägg%s.

en: Don't have a form you want to use for the workflow? %sCreate a Form%s and add your steps in the Form Settings later.
sv_SE: Har du inget formulär du vill använda för arbetsflödet? %sSkapa ett formulär%s och lägg till dina steg i formulärets inställningar senare.

en: Due Date
sv_SE: Inlämningsdatum

en: Due Date Field
sv_SE: Fält för förfallodatum

en: Due date
sv_SE: Förfallodatum

en: Due date for this step
sv_SE: Förfallodatum för detta steg

en: Duplicate
sv_SE: Dubblett

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Dynamic
sv_SE: Dynamiskt

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit App
sv_SE: Redigera app

en: Editable fields
sv_SE: Redigerbara fält

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email Field
sv_SE: E-postfält

en: Email Service
sv_SE: E-posttjänst

en: Emails
sv_SE: E-postmeddelanden

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enable Condition for this step
sv_SE: Aktivera villkor för detta steg

en: Enable Condition for this workflow
sv_SE: Aktivera villkoret för detta arbetsflöde

en: Enable field conditional logic
sv_SE: Aktivera villkorslogik för fält

en: Enable the due date setting to allow entries to be highlighted when they have passed their due dates. An optional column can be set on the inbox / status pages too.
sv_SE: Aktivera inställningen för förfallodatum för att poster ska kunna markeras när deras förfallodatum har passerat. En valfri kolumn kan anges även på sidorna inkorg/status.

en: Enable the expiration setting to allow this step to expire. Once expired, the entry will automatically proceed to the step configured in the Next Step setting(s) below.
sv_SE: Om man aktiverar inställningen för väntetid kan detta steg löpa ut. När det har löpt ut, kommer ärendet automatiskt att fortsätta till nästa steg enligt inställningarna för nästa steg nedan.

en: Enable this setting to display a message to the form submitter when the workflow is complete.
sv_SE: Aktivera denna inställning om du vill visa ett meddelande för användaren som skickat in formuläret när arbetsflödet är slutfört.

en: Enable this setting to display a message to the form submitter while the workflow is pending.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att visa ett meddelande för användaren som skickat in formuläret medan arbetsflödet befinner sig i vänteläge.

en: Enable this setting to send an email when the entry is approved.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att skicka e-post när ärendet har godkänts.

en: Enable this setting to send an email when the entry is rejected.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att skicka e-post om ärendet blivit avvisat.

en: Enable this setting to send an email when the entry is reverted to a user input. The assignee email for the user input step will not be sent as a result.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att skicka ett e-postmeddelande när en post återsänds för inmatning från användaren. Resultatet blir att inget e-postmeddelande skickas till den användare som har ansvaret för steget med datainmatning från användaren.

en: Enable this setting to send an email when the entry is updated but the step is not completed.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att skicka e-post när ärendet har uppdaterats men steget ännu inte har avslutats.

en: Enable this setting to send an email when the entry is updated completing the step.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att skicka e-post när ärendet har uppdaterats så att steget avslutas.

en: Enable this setting to send an email.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att skicka ett e-postmeddelande.

en: Enable this setting to send email to each of the assignees as soon as the entry has been assigned. If a role is configured to receive emails then all the users with that role will receive the email.
sv_SE: Aktivera denna inställning för att skicka e-post till alla ansvariga personer så snart ärendet har tilldelats dem. Om en roll är konfigurerad för att ta emot e-post kommer alla användare med aktuell roll att få meddelandet.

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: End:
sv_SE: Slut:

en: Enter Client Secret.
sv_SE: Ange klienthemlighet.

en: Enter Your License Key
sv_SE: Ange din licensnyckel

en: Enter a name for the app.
sv_SE: Ange ett namn för appen.

en: Enter a name to uniquely identify this step.
sv_SE: Ange ett namn för att ge steget en unik identitet.

en: Enter the Client Key.
sv_SE: Ange klientnyckel.

en: Enter the URL of the site.
sv_SE: Ange webbplatsens URL.

en: Enter your Gravity Flow License Key below. Your key unlocks access to automatic updates and support. You can find your key in your purchase confirmation email or by logging into your account area on the %sGravity Flow%s site.
sv_SE: Ange din licensnyckel för Gravity Flow nedan. Nyckeln ger dig tillgång till automatiska uppdateringar och support. Du hittar din nyckel i e-postmeddelandet med inköpsbekräftelsen eller genom att logga in till ditt konto på webbplatsen för %sGravity Flow%s.

en: Entries
sv_SE: Ärenden

en: Entries per page
sv_SE: Ärenden per sida

en: Entry
sv_SE: Ärende

en: Entry #
sv_SE: Ärendenr

en: Entry Approved
sv_SE: Ärende godkänt

en: Entry Date
sv_SE: Ärendets datum

en: Entry Detail Admin Actions
sv_SE: Adminåtgärder för ärendeuppgifter

en: Entry ID
sv_SE: Ärende-ID

en: Entry ID missing
sv_SE: Ärende-ID saknas

en: Entry Link
sv_SE: Länk till ärende

en: Entry Rejected
sv_SE: Ärendet har fått avslag

en: Entry URL
sv_SE: Ärende-URL

en: Entry not found
sv_SE: Ärendet hittades inte

en: Entry updated - in progress.
sv_SE: Ärendet har uppdaterats – under behandling.

en: Entry updated and marked complete.
sv_SE: Ärendet har uppdaterats och markerats som avslutat.

en: Entry {entry_id} has been approved
sv_SE: Ärendet {entry_id} har godkänts

en: Entry {entry_id} has been rejected
sv_SE: Ärendet {entry_id} har fått avslag

en: Entry {entry_id} has been reverted
sv_SE: Posten {entry_id} har skickats tillbaka

en: Entry {entry_id} has been updated and remains in progress.
sv_SE: Ärendet {entry_id} har uppdaterats och fortsätter behandlas.

en: Entry {entry_id} has been updated completing the step.
sv_SE: Ärendet {entry_id} har uppdaterats - steget avslutat.

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error - Client
sv_SE: Klientfel

en: Error - Other
sv_SE: Annat fel

en: Error - Server
sv_SE: Serverfel

en: Error: Not Sent
sv_SE: Fel: Inte skickat

en: Error: This URL is no longer valid.
sv_SE: Fel: Denna URL gäller inte längre.

en: Error: incorrect entry.
sv_SE: Fel: Felaktigt ärende.

en: Error: step already processed.
sv_SE: Fel: steget har redan behandlats.

en: Estimate (and Client Record)
sv_SE: Estimat (och klientpost)

en: Event
sv_SE: Händelse

en: Event ID
sv_SE: Händelse-ID

en: Every Fifteen Minutes
sv_SE: Var femtonde minut

en: Example comment.
sv_SE: Exempelkommentar.

en: Except
sv_SE: Utom

en: Expiration
sv_SE: Väntetid

en: Expiration Date Field
sv_SE: Datumfält för utgångstid

en: Expiration Status
sv_SE: Utgångsstatus

en: Expire this step
sv_SE: Markera detta steg som utgånget

en: Expired
sv_SE: Utgånget

en: Expired: refresh the page
sv_SE: Utlöpt: Ladda om sidan

en: Expires
sv_SE: Löper ut

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Feature request
sv_SE: Önskemål om funktioner

en: Feeds
sv_SE: Webbflöden

en: Field
sv_SE: Fält

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Fields and Sections support dynamic conditional logic. Pages do not support dynamic conditional logic so they will only be shown or hidden when the page loads.
sv_SE: Fält och sektioner stöder dynamisk villkorslogik. Sidor stöder inte dynamisk villkorslogik. Därför kan de endast vara synliga eller dolda medan sidan laddas.

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First Step in the workflow
sv_SE: Första steget i arbetsflödet

en: Forbidden
sv_SE: Förbjudet

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Form ID and Lead ID are required parameters.
sv_SE: Parametrarna formulär-ID och lead-ID är obligatoriska.

en: Form Submitter ("Created By" field)
sv_SE: Användaren som skickat formuläret (Fältet ”Skapat av”)

en: Forms
sv_SE: Formulär

en: From Email
sv_SE: Från e-post

en: From Email domain must be an %1$sactive domain%3$s. You can learn more about verifying your domain in the %2$sMailgun documentation%3$s.
sv_SE: Domänen i e-postadressen för avsändaren måste vara en %1$saktiv domän%3$s. Ta reda på mer om hur du bekräftar din domän i %2$sdokumentationen för Mailgun%3$s.

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: Full
sv_SE: Fullständig

en: General
sv_SE: Allmän

en: General comment or suggestion
sv_SE: Allmänna kommentarer eller förslag

en: Gravity Flow Settings
sv_SE: Inställningar för Gravity Flow

en: Gravity Flow Steps imported. IMPORTANT: Check the assignees for each step. If the form was imported from a different installation with different user IDs then steps may need to be reassigned.
sv_SE: Gravity Flow-steg har importerats. OBS: Kontrollera vem som är ansvarig för varje steg. Om formuläret importerats från en annan installation med andra användar-ID:n kan man behöva uppdatera vem som är ansvarig.

en: Gravity Flow Support
sv_SE: Support för Gravity Flow

en: Gravity Flow will download important bug fixes, security enhancements and plugin updates automatically. Updates are extremely important to the security of your WordPress site.
sv_SE: Gravity Flow kommer att ladda ned viktiga felrättningar, säkerhetsuppdateringar och tilläggsuppdateringar automatiskt. Säkerheten hos din WordPress-webbplats är extremt beroende av att uppdateringar görs.

en: Gravity Forms Notifications
sv_SE: Gravity Forms-notifieringar

en: Gravity Forms is already installed and activated. Click the next button to proceed.
sv_SE: Gravity Forms är redan installerat och aktiverat. Klicka på knappen Nästa för att fortsätta.

en: Gravity Forms is installed and activated but there is a newer version available. You have version %1$s installed but the latest version is %2$s. If you would like us to update Gravity Forms to the latest version, check the box below.
sv_SE: Gravity Forms är installerat och aktiverat, men en nyare version är tillgänglig. Du har version %1$s installerad och den senaste versionen är %2$s. Om du vill att vi ska uppdatera Gravity Forms till den senaste versionen kryssar du i nedanstående ruta.

en: Gravity Forms is installed and but it is not activated. There is a newer version available. You have version %1$s installed but the latest version is %2$s. Would you like us to update Gravity Forms to the latest version and activate it?
sv_SE: Gravity Forms är installerat, men ännu inte aktiverat. Det finns en nyare version. Du har version %1$s installerad och den senaste versionen är %2$s. Vill du att vi uppdaterar till den senaste versionen av Gravity Forms och aktiverar den?

en: Gravity Forms is installed and but it is not activated. Would you like us to activate it?
sv_SE: Gravity Forms är installerat men inte aktiverat. Vill du att vi aktiverar det?

en: Gravity Forms is not installed. Please %1$spurchase%2$s and install Gravity Forms before continuing.
sv_SE: Gravity Forms är inte installerat. %1$sKöp%2$s och installera Gravity Forms innan du går vidare.

en: Green Background
sv_SE: Grön bakgrund

en: Green triangle
sv_SE: Grön triangel

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Hidden
sv_SE: Dolt

en: Hide all fields except selected
sv_SE: Dölj alla fält utom de markerade

en: Highlight
sv_SE: Viktigt

en: Highlight Editable Fields
sv_SE: Markera redigerbara fält

en: Highlight this step
sv_SE: Markera detta steg som viktigt

en: Highlighted steps will stand out in both the workflow inbox and the step list. Use highlighting to bring attention to important tasks and to help organise complex workflows.
sv_SE: Viktiga steg kommer att markeras med extra synlighet i arbetsflödets inkorg och i listan med steg. Använd markeringen ”Viktigt” för att uppmärksamma viktiga arbetsuppgifter och göra komplicerade arbetsflöden mer organiserade.

en: Hour(s)
sv_SE: Timme/timmar

en: I Understand and Accept the Risk
sv_SE: Jag förstår och accepterar riskerna

en: I understand the risks
sv_SE: Jag förstår riskerna

en: If JSON is selected then the Content-Type header will be set to application/json
sv_SE: Om JSON är valt kommer huvudets innehållstyp att ställas in som application/json

en: If you don't enter a valid license key, you will not be able to update Gravity Flow when important bug fixes and security enhancements are released. This can be a serious security risk for your site.
sv_SE: Om du inte anger en giltig licensnyckel kommer du inte att kunna uppdatera Gravity Flow när viktiga felrättningar eller säkerhetsuppdateringar sker. Det kan innebära en stor säkerhetsrisk för din webbplats.

en: If you don't see Success for all of the above steps, please check details and try again.
sv_SE: Kontrollera informationen och försök igen om något av stegen ovan inte är markerat som klart.

en: If you would like to override the default format used when displaying the comment timestamps, enter your %scustom format%s here.
sv_SE: Om du vill åsidosätta standardformatet för visning av tidsstämplar för kommentarer kan du ange ditt %sanpassade format%s här.

en: Immediately following feed processing
sv_SE: Omedelbart efter behandling av webbflöde

en: Important: Do not enable any of these settings unless all page editors are authorized.
sv_SE: Viktigt: Aktivera inte någon av dessa inställningar om inte alla personer som kan redigera sidor är behöriga.

en: Important: Gravity Flow (Development Version) is missing some important files that were not included in the installation package. Consult the readme.md file for further details.
sv_SE: Viktigt: Gravity Flow (utvecklingsversionen) saknar några viktiga filer som inte fanns med i installationspaketet. Läs filen readme.md för mer information.

en: In Progress Email
sv_SE: E-post vid under behandling

en: In progress
sv_SE: Pågår

en: Inbox
sv_SE: Inkorg

en: Inbox Link
sv_SE: Länk till inkorgen

en: Inbox URL
sv_SE: URL för inkorgen

en: Include timelines
sv_SE: Inkludera tidslinjer

en: Include users from all roles
sv_SE: Inkludera användare från alla roller

en: Initiated: %s
sv_SE: Inlett: %s

en: Install Gravity Forms
sv_SE: Installera Gravity Forms

en: Installation Complete
sv_SE: Installationen är klar

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: Instructions: check the signature invite status in the WP E-Signature section of the Workflow sidebar and resend if necessary.
sv_SE: Instruktioner: Kontrollera statusen för inbjudan att skriva under i sektionen WP E-Signature i arbetsflödets sidopanel och sänd vid behov en gång till.

en: Instructions: please review the values in the fields below and click on the Approve or Reject button
sv_SE: Instruktioner: granska värdena i fälten nedan och klicka på någon av knapparna Godkänn eller Avvisa

en: Invalid license
sv_SE: Ogiltig licens

en: Invalid license key. A valid license key is required to access support. Please check the status of your license key in your account area on GravityFlow.io.
sv_SE: Ogiltig licensnyckel. För tillgång till support krävs en giltig licensnyckel. Vi ber dig kontrollera statusen för din licensnyckel på dina sidor på GravityFlow.io.

en: Invalid or Expired Key : Please make sure you have entered the correct value and that your key is not expired.
sv_SE: Ogiltig eller utgången licensnyckel: Kontrollera att du har skrivit rätt och att nyckeln fortfarande är giltig.

en: Invalid request method
sv_SE: Ogiltig förfrågningsmetod

en: Invalid token
sv_SE: Ogiltigt token

en: Invite Status
sv_SE: Status för inbjudan

en: Invoice (and Client Record)
sv_SE: Faktura (och klientpost)

en: Invoice Sent
sv_SE: Faktura har skickats

en: Invoice paid: %s
sv_SE: Fakturan betald: %s

en: Keep background updates enabled
sv_SE: Behåll automastiska uppdateringar aktiverade

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Last 12 months
sv_SE: Senaste 12 månaderna

en: Last 3 months
sv_SE: Senaste 3 månaderna

en: Last 6 months
sv_SE: Senaste 6 månaderna

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last Updated
sv_SE: Senast uppdaterat

en: Last updated
sv_SE: Senast uppdaterat

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: Link Text:
sv_SE: Länktext:

en: Link to Workflow Entry Detail
sv_SE: Länk till arbetsflödets ärendeuppgifter

en: Lookup User by Email Field
sv_SE: Hitta användaren via e-postfältet

en: Manage Form Steps
sv_SE: Hantera formulärsteg

en: Manage Settings
sv_SE: Hantera inställningar

en: Manage your Connected Apps in the Workflow->Settings->Connected Apps page.
sv_SE: Hantera dina anslutna appar på sidan Arbetsflöde->Inställningar->Anslutna appar.

en: Map selected field values from the request response to the form. Values from the response will be saved in the entry in the selected form.
sv_SE: Koppla markerade fältvärden från svaret på begäran till formuläret. Värden från svaret kommer att sparas i posten för det valda formuläret.

en: Map the fields of this form to the selected form. Values from this form will be saved in the entry in the selected form
sv_SE: Koppla fälten i detta formulär till valt formulär. Värdena i detta formulär kommer att sparas i ärendet i valt formulär

en: Mapping
sv_SE: Koppling

en: Mark Post as Draft
sv_SE: Markera inlägget som utkast

en: Match {0} of the following criteria:
sv_SE: Matcha {0} av följande kriterier:

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Meta Key
sv_SE: Meta-nyckel

en: Method '%s' not implemented. Must be over-ridden in subclass.
sv_SE: Metoden ”%s” är inte implementerad. Den måste åsidosättas i en underordnad klass.

en: Minute(s)
sv_SE: Minut(er)

en: Month
sv_SE: Månad

en: Multi-User
sv_SE: Flera användare

en: Name
sv_SE: Namn

en: Navigation
sv_SE: Navigering

en: New to Gravity Flow?
sv_SE: Inte arbetat med Gravity Flow tidigare?

en: Next
sv_SE: Fortsätt

en: Next Step
sv_SE: Nästa steg

en: Next Step if Approved
sv_SE: Nästa steg om godkänt

en: Next Step if Client Error
sv_SE: Nästa steg i händelse av klientfel

en: Next Step if Expired
sv_SE: Nästa steg om detta löpt ut

en: Next Step if Server Error
sv_SE: Nästa steg i händelse av serverfel

en: Next Step if Success
sv_SE: Nästa steg vid lyckat genomförande

en: Next step if
sv_SE: Nästa steg om

en: Next step if Other Error
sv_SE: Nästa steg i händelse av annat fel

en: Next step if Rejected
sv_SE: Nästa steg vid avslag

en: Next step in list
sv_SE: Nästa steg i listan

en: Nickname
sv_SE: Smeknamn

en: No data to display
sv_SE: Ingen data att visa

en: No pending tasks
sv_SE: Inga väntande uppgifter

en: No results matched
sv_SE: Inga resultat matchar

en: No workflow steps have been added to any forms yet.
sv_SE: Inga arbetsflödessteg har ännu lagts till i något formulär.

en: No, all users will access via the WordPress Dashboard (Workflow menu).
sv_SE: Nej, alla användare kommer att använda adminpanelen i WordPress (Menyn Arbetsflöden).

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not authorized
sv_SE: Inte behörig

en: Not required
sv_SE: Krävs inte

en: Note
sv_SE: Anteckning

en: Note: Connected Apps can only be used in Outgoing Webhook steps.
sv_SE: Obs: Anslutna appar kan endast användas i steg med utgående Webhooks.

en: Note: the schedule setting requires the WordPress Cron which is included and enabled by default unless your host has deactivated it.
sv_SE: Obs! För inställning av schema krävs WordPress Cron, som normalt ingår och och är aktiverat, om inte ditt webbhotell har inaktiverat det.

en: Note: this message will not be displayed when the form submitter is an assignee of a workflow step. Use the step's instructions setting instead.
sv_SE: Obs: Detta meddelande kommer inte att visas om den som skickat in formuläret är ansvarig för ett arbetssteg. Använd i så fall inställningarna för stegets instruktioner i stället.

en: Notification
sv_SE: Notifiering

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Off
sv_SE: Av

en: On
sv_SE: På

en: Only one assignee is required to approve
sv_SE: För godkännande krävs bara en ansvarig person

en: Only one assignee is required to complete the step
sv_SE: För att avsluta steget krävs endast en ansvarig person

en: Only when the page loads
sv_SE: Endast medan sidan laddas

en: Oops! We could not locate your entry.
sv_SE: Aj då! Vi hittar inte ditt ärende.

en: Oops! We couldn't find your lead. Please try again
sv_SE: Oj då! Vi hittar inte din lead. Försök igen

en: Order Summary
sv_SE: Orderöversikt

en: Other User Meta
sv_SE: Annan användar-meta

en: Outgoing Webhook
sv_SE: Utgående webhook

en: Outgoing Webhook URL
sv_SE: URL för utgående webhook

en: Overdue
sv_SE: Förfallen

en: Paid
sv_SE: Betald

en: Partial Entry Submission
sv_SE: Inskickning av delvis ifylld post

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Payment Amount
sv_SE: Betalningsbelopp

en: Payment Date
sv_SE: Betalningsdatum

en: Payment Status
sv_SE: Betalningsstatus

en: Pending
sv_SE: Väntar

en: Pending Approval
sv_SE: Väntar på godkännande

en: Pending Input
sv_SE: Väntar på inmatning

en: Pending Message
sv_SE: Väntmeddelande

en: Perform this step if
sv_SE: Utför detta steg om

en: Please %1$sactivate%2$s your license to access this page.
sv_SE: %1$sAktivera%2$s din licens för att komma åt denna sida.

en: Please accept the terms
sv_SE: Du behöver acceptera villkoren

en: Please accept the terms.
sv_SE: Du måste acceptera villkoren.

en: Please check the documentation before submitting a support request
sv_SE: Vi ber dig läsa dokumentationen innan du skickar en supportförfrågan till oss

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Please enter a valid license key.
sv_SE: Ange en giltig licensnyckel.

en: Please fill in all required fields
sv_SE: Fyll i alla obligatoriska fält

en: Please resolve the following issues to use %s:
sv_SE: Rätta till följande problem för att använda %s:

en: Please resume the following form: {workflow_resume_partial_entry_link}
sv_SE: Återstarta följande formulär: {workflow_resume_partial_entry_link}

en: Please take a few minutes to go through the %1$sintroduction to the features%2$s and the tutorial videos below. The documentation also contains a detailed guide showing %3$show to create your first workflow%4$s.
sv_SE: Ägna några minuter åt att studera %1$spresentationen av funktionerna%2$s och nedanstående instruktionsvideor. Dokumentationen innehåller även en detaljerad guide som visar %3$shur du skapar ditt första arbetsflöde%4$s.

en: Post Action if Approved:
sv_SE: Inläggsåtgärd om ärendet är godkänt:

en: Post Action if Rejected:
sv_SE: Inläggsåtgärd vid Avslag:

en: Preserve current display name
sv_SE: Behåll nuvarande visningsnamn

en: Preserve current email
sv_SE: Behåll aktuell e-postadress

en: Preserve current first name
sv_SE: Behåll aktuellt förnamn

en: Preserve current last name
sv_SE: Behåll nuvarande efternamn

en: Preserve current nickname name
sv_SE: Behåll aktuellt smeknamn

en: Preserve current roles
sv_SE: Behåll nuvarande roller

en: Preview
sv_SE: Förhandsvisa

en: Price
sv_SE: Pris

en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: Print all of the selected entries at once.
sv_SE: Skriv ut alla valda ärenden tillsammans.

en: Process this workflow if
sv_SE: Bearbeta detta arbetsflöde om

en: Processed
sv_SE: Har behandlats

en: Processed: %s
sv_SE: Behandlat: %s

en: Processing
sv_SE: Under behandling

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Publish Post
sv_SE: Publicera inlägg

en: Published
sv_SE: Publicerat

en: Published Workflow Forms
sv_SE: Publicerade arbetsflödesformulär

en: Purchase Email
sv_SE: E-postadress för inköp

en: Qty
sv_SE: Antal

en: Queued
sv_SE: Lagt i kö

en: Quick Start?
sv_SE: Snabbstart?

en: Radio buttons (default: Complete)
sv_SE: Radioknappar (standardvärde: färdigt)

en: Radio buttons (default: In progress)
sv_SE: Radioknappar (standardvärde: under behandling)

en: Raw Body
sv_SE: Rå body

en: Raw request
sv_SE: Rå förfrågan

en: Re-authorize App
sv_SE: Återautentisera appen

en: Redirecting for user authorization - you may need to login first
sv_SE: Omdirigering sker för godkännande av användaren – du kan behöva logga in först

en: Refunded
sv_SE: Återbetald

en: Reject
sv_SE: Avvisa

en: Reject Link
sv_SE: Länk för avslag

en: Reject Token
sv_SE: Token för avvisande

en: Reject URL
sv_SE: URL för avslag

en: Rejected
sv_SE: Avslaget

en: Rejected.
sv_SE: Avslaget.

en: Rejection Email
sv_SE: E-post vid avslag

en: Reminder
sv_SE: Påminnelse

en: Repeat every
sv_SE: Upprepa varje

en: Repeat reminder
sv_SE: Upprepa påminnelse

en: Replace current roles
sv_SE: Ersätt nuvarande roller

en: Reply To
sv_SE: Svar till

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Request Authentication Type
sv_SE: Typ av autentiseringsprotokoll för begäran

en: Request Body
sv_SE: Stomme i förfrågan

en: Request Field Values
sv_SE: Begär fältvärden

en: Request Headers
sv_SE: Headers för http-begäran

en: Request Method
sv_SE: Metod för förfrågan

en: Required if approved
sv_SE: Krävs om godkänt

en: Required if complete
sv_SE: Krävs vid status färdigt

en: Required if in progress
sv_SE: Krävs vid status under behandling

en: Required if rejected
sv_SE: Krävs vid avslag

en: Required if reverted
sv_SE: Krävs om ärendet har återsänts

en: Required if reverted or rejected
sv_SE: Krävs vid Återsänd eller Avslaget

en: Resend
sv_SE: Skicka igen

en: Resend the assignee email after
sv_SE: Sänd igen till den ansvariga personens e-post efter

en: Response Field Values
sv_SE: Fältvärden i svaret

en: Response Mapping
sv_SE: Koppling av svar

en: Restart Workflow
sv_SE: Återstarta arbetsflödet

en: Restart this step
sv_SE: Återstarta detta steg

en: Return to list
sv_SE: Återgå till listan

en: Revert
sv_SE: Återsänd

en: Revert Email
sv_SE: E-postadress vid återsändning

en: Revert to User Input step
sv_SE: Återsänd till steg för användarinmatning

en: Reverted to step
sv_SE: Återsänt till steg

en: Reverted to step:
sv_SE: Återsänt till steg:

en: Review &amp; Sign
sv_SE: Granska och skriv under

en: Revoke
sv_SE: Återkalla

en: Revoke a token
sv_SE: Återkalla ett token

en: Role
sv_SE: Roll

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Routing
sv_SE: Dirigering

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Progress
sv_SE: Spara ärendestatus

en: Schedule
sv_SE: Schema

en: Schedule Date Field
sv_SE: Datumfält för schemaläggning

en: Schedule due date
sv_SE: Schemalägg förfallodatum

en: Schedule expiration
sv_SE: Schemalägg utgångstid

en: Schedule this step
sv_SE: Schemalägg detta steg

en: Schedule this workflow
sv_SE: Schemalägg detta arbetsflöde

en: Scheduled
sv_SE: Schemalagt

en: Scheduling a step will queue entries and prevent them from starting this step until the specified date or until the delay period has elapsed.
sv_SE: Schemaläggning av ett steg kommer att placera ärenden i kö och förhindra att det aktuella steget startar före ett visst datum eller innan vänteperioden har förflutit.

en: Scheduling the workflow will queue entries and prevent them from starting the workflow until the specified date or until the delay period has elapsed.
sv_SE: Schemaläggning av arbetsflödet kommer att placera ärenden i kö och förhindra att arbetsflödet startar före ett visst datum eller innan vänteperioden har förflutit.

en: Search
sv_SE: Sök

en: Security Options
sv_SE: Säkerhetsalternativ

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select A Workflow Form
sv_SE: Välj ett arbetsflödesformulär

en: Select Assignees
sv_SE: Välj ansvariga personer

en: Select Fields
sv_SE: Utvalda fält

en: Select Meta Key
sv_SE: Välj meta-nyckel

en: Select Roles
sv_SE: Välj roller

en: Select User Field
sv_SE: Välj användarfält

en: Select a %s Field
sv_SE: Välj ett %s-fält

en: Select a Connected App
sv_SE: Välj en ansluten app

en: Select a Field
sv_SE: Välj ett fält

en: Select a Form to use for your Workflow
sv_SE: Välj ett formulär du vill använda i ditt arbetsflöde

en: Select a Name
sv_SE: Välj ett namn

en: Select an Email Field
sv_SE: Välj ett e-postfält

en: Select an action
sv_SE: Välj en åtgärd

en: Select how the user's name should be displayed publicly.
sv_SE: Välj hur användarens namn ska visas offentligt.

en: Select how the user's roles should be updated.
sv_SE: Välj hur användarens roller ska uppdateras.

en: Select page
sv_SE: Välj sida

en: Select the fields to display to the form submitter when the workflow is complete. Users with the "View All" capability can see all fields.
sv_SE: Välj vilka fält som visas för användaren som skickat in formuläret när arbetsflödet är slutfört. Användare med behörigheten ”Visa allt” kan se alla fält.

en: Select the fields to hide or display for users who are not assignees while the workflow is in progress. Users with the "View All" capability can see all fields.
sv_SE: Välj de fält som ska döljas eller visas under pågående arbetsflöde för användare som inte är ansvariga. Användare med behörigheten ”Visa alla” kan se alla fält.

en: Select the fields to hide or display.
sv_SE: Välj vilka fält som ska döljas eller visas.

en: Select the form field that should be used for the user's email address.
sv_SE: Välj vilket formulärfält som ska användas för användarens e-postadress.

en: Select the form field that should be used for the user's first name.
sv_SE: Välj vilket formulärfält som ska användas för användarens förnamn.

en: Select the form field that should be used for the user's last name.
sv_SE: Välj vilket formulärfält som ska användas för användarens efternamn.

en: Select the form field that should be used for the user's nickname.
sv_SE: Välj vilket formulärfält som ska användas för användarens smeknamn.

en: Select the forms you wish to publish on the Submit page.
sv_SE: Välj vilka formulär du vill publicera på sidan Skicka in.

en: Select the page to be used for the form submission. This can be the Workflow Submit Page in the WordPress Admin Dashboard or you can choose a page with either a Gravity Flow submit shortcode or a Gravity Forms shortcode.
sv_SE: Välj sidan som ska användas för inskickningen av formuläret. Det kan vara en formulärinskickningssida i WordPress administrationspanel eller så kan du välja en sida som innehåller en kortkod för Gravity Flow-inskickning eller en kortkod för Gravity Forms.

en: Select the pages which contain the following gravityflow shortcodes. For example, the inbox page selected below will be used when preparing merge tags such as {workflow_inbox_link} when the page_id attribute is not specified.
sv_SE: Välj de sidor som innehåller följande kortkoder för Gravity Flow. Till exempel, den sida som nedan har valts som inkorg kommer att användas för magiska taggar, såsom {workflow_inbox_link} om attributet page_id inte har angetts.

en: Select the role the user should be assigned.
sv_SE: Välj vilken roll användaren ska tilldelas.

en: Select which service should be used to send the workflow emails. WordPress uses the server hosting your site or an active SMTP plugin.
sv_SE: Välj vilken tjänst som ska användas för att skicka e-post för arbetsflödet. WordPress använder servern där webbplatsen är installerad eller ett aktiverat SMTP-tillägg.

en: Selected
sv_SE: Utvalt

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send Email to the assignee(s).
sv_SE: Skicka e-post till ansvarig(a) person(er).

en: Send To
sv_SE: Skicka till

en: Send an email to the assignee
sv_SE: Skicka e-postmeddelande till den ansvariga personen

en: Send debugging information. (This includes some system information and a list of active plugins. No forms or entry data will be sent.)
sv_SE: Skicka felsökningsinformation (Detta inkluderar viss systeminformation och en lista med aktiva tillägg. Inga uppgifter från formulär eller ärenden kommer att skickas.)

en: Send email when the entry is approved
sv_SE: Skicka e-post när ärendet har godkänts

en: Send email when the entry is rejected
sv_SE: Sänd e-post om ärendet har avslagits

en: Send email when the entry is reverted to a user input step
sv_SE: Skicka e-post när posten återgår till ett steg för inmatning från användare

en: Send email when the step is complete.
sv_SE: Skicka e-postmeddelande när steget är färdigt.

en: Send email when the step is in progress.
sv_SE: Skicka e-postmeddelande när steget är under behandling.

en: Send reminder
sv_SE: Sänd påminnelse

en: Send to step:
sv_SE: Sänd till följande steg:

en: Sent
sv_SE: Skickat

en: Sent Notification:
sv_SE: Skickad notifiering:

en: Sent Notification: %s
sv_SE: Notifiering skickad: %s

en: Sent to step: %s
sv_SE: Skickat till steg: %s

en: Set this to ON to allow Gravity Flow to download and install bug fixes and security updates automatically in the background. Requires a valid license key.
sv_SE: Ange värdet PÅ för att låta Gravity Flow ladda ned och installera felrättningar och säkerhetsuppdateringar automatiskt i bakgrunden. För detta krävs en giltig licensnyckel.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings updated successfully
sv_SE: Inställningarna har uppdaterats

en: Setup the HTTP headers to be sent with the webhook request.
sv_SE: Ställ in HTTP-headers som ska skickas med webhook-förfrågan.

en: Shortcode Security
sv_SE: Säkerhet för kortkoder

en: Show Fields
sv_SE: Visa fält

en: Show Roles
sv_SE: Visa roller

en: Show Users
sv_SE: Visa användare

en: Sort by field
sv_SE: Sortera på fält

en: Source URL
sv_SE: Käll-URL

en: Source Url
sv_SE: URL för källa

en: Standard User Meta
sv_SE: Standard användar-meta

en: Start the Workflow once payment has been received.
sv_SE: Starta arbetsflödet när betalning har tagits emot.

en: Start this step %1$s %2$s %3$s %4$s
sv_SE: Starta detta steg %1$s %2$s %3$s %4$s

en: Start this step %1$s %2$s after the workflow step is triggered.
sv_SE: Starta detta steg %1$s %2$s efter aktivering av steget i arbetsflödet.

en: Start this step on %s
sv_SE: Starta detta steg %s

en: Start this workflow %1$s %2$s %3$s %4$s
sv_SE: Starta detta arbetsflöde %1$s %2$s %3$s %4$s

en: Start this workflow %1$s %2$s after the form submission or after the partial entry has been created or updated.
sv_SE: Starta detta arbetsflöde %1$s %2$s efter att formuläret skickats in eller efter att ett delvis ifyllt formulär har skapats eller uppdaterats.

en: Start this workflow %1$s %2$s after the form submission.
sv_SE: Starta detta arbetsflöde %1$s %2$s efter att formuläret skickats in.

en: Start this workflow on %s
sv_SE: Starta detta arbetsflöde %s

en: Status Labels
sv_SE: Statusetiketter

en: Status after expiration
sv_SE: Status efter utgånget

en: Step
sv_SE: Steg

en: Step Completion
sv_SE: Fullföljande av steg

en: Step ID #
sv_SE: Stegets ID-nr

en: Step Type
sv_SE: Typ av steg

en: Step completed and average duration
sv_SE: Steg avslutat och genomsnittlig varaktighet

en: Step completed and average duration by assignee
sv_SE: Steg avslutat och genomsnittlig varaktighet per ansvarig person

en: Step expired
sv_SE: Steget har löpt ut

en: Step name
sv_SE: Stegets namn

en: Step settings updated. %sBack to the list%s or %sAdd another step%s.
sv_SE: Stegets inställningar har uppdaterats. %sÅter till listan%s eller %sLägg till ytterligare steg%s.

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Submission Page
sv_SE: Inskickningssida

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Submit a Workflow
sv_SE: Skicka ett arbetsflöde

en: Submit a Workflow Form
sv_SE: Skicka in ett arbetsflödesformulär

en: Submit buttons (Save and Submit)
sv_SE: Skicka-knappar (spara och skicka)

en: Submitted
sv_SE: Inskickat

en: Submitted by
sv_SE: Inskickat av

en: Submitter
sv_SE: Inskickare

en: Success
sv_SE: Klart

en: Suggestion or steps to reproduce the issue.
sv_SE: Förslag eller steg att utföra för att återskapa problemet.

en: Thank you! We'll be in touch soon.
sv_SE: Tack! Vi hör av oss snart.

en: Thank you.
sv_SE: Tack.

en: The %1$sinbox%2$s is the place where workflow assignees access their pending tasks. Required for %3$sone-click approval%4$s and %5$scancel%6$s links.
sv_SE: %1$sInkorgen%2$s är platsen där de ansvariga i arbetsflödet når sina väntande uppgifter. Krävs för länkar för att %3$sgodkänna med ett klick%4$s och %5$savbryta%6$s.

en: The %1$sstatus page%2$s displays all the entries for the current user. The administrator sees all the entries.
sv_SE: %1$sStatussidan%2$s visar alla poster som gäller för aktuell användare. Administratören ser alla poster.

en: The %1$ssubmit page%2$s displays the forms that have been published for workflows.
sv_SE: %1$sInskickningssidan%2$s visar de formulär som är publicerade för arbetsflöden.

en: The Gravity Forms form builder plugin is required but it is not installed. Would you like us to download and activate it?
sv_SE: Formulärkonstruktörstillägget Gravity Forms krävs, men är inte installerat. Vill du att vi laddar ner och aktiverar det?

en: The Revert setting enables a third option in addition to Approve and Reject which allows the assignee to send the entry directly to a User Input step without changing the status. Enable this setting to show the Revert button next to the Approve and Reject buttons and specify the User Input step the entry will be sent to.
sv_SE: Inställningen Återsänd ger möjlighet till ett tredje val utöver Godkänn och Avvisa, där den ansvariga personen kan skicka ärendet direkt till ett steg för användarinmatning utan att statusen ändras. Aktivera denna inställning för att knappen Återsänd ska visas intill knapparna Godkänn och Avvisa och ange till vilket steg för användarinmatning ärendet ska återsändas.

en: The default From Email to be used when the From Email setting is not configured on the individual steps.
sv_SE: Standardadress för ”Från” som ska användas om e-postadress för avsändare inte är konfigurerad för de enstaka stegen.

en: The default From Name to be used when the From Name setting is not configured on the individual steps.
sv_SE: Standardnamnet för ”Från” som ska användas om avsändarnamn inte är konfigurerat för de enstaka stegen.

en: The destination file is not writeable
sv_SE: Målfilen är inte skrivbar

en: The entry does not currently have an active step.
sv_SE: Detta ärende har för närvarande inget aktivt steg.

en: The entry is not on the expected step.
sv_SE: Ärendet befinner sig inte i förväntat steg.

en: The key %s does not match any element in the response.
sv_SE: Nyckeln %s stämmer inte mot något element i svaret.

en: The plugin required by this step type is missing.
sv_SE: Steget kräver ett tillägg som saknas.

en: The status could not be changed because this step has already been processed.
sv_SE: Statusen kunde inte ändras eftersom detta steg redan har behandlats.

en: The text entered in the Note box will be added to the timeline. Use this setting to select the options for the Note box.
sv_SE: Texten i rutan för anteckningar kommer att läggas till i tidslinjen. Använd detta alternativ för att välja inställningar för anteckningsrutan.

en: There is %s entry currently on this step. This entry may be affected if the settings are changed. | There are %s entries currently on this step. These entries may be affected if the settings are changed.
sv_SE[0]: För närvarande finns det %s post i detta steg. Denna post kan påverkas om inställningarna ändras.
sv_SE[1]: För närvarande finns det %s poster i detta steg. Dessa poster kan påverkas om inställningarna ändras.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
sv_SE: En ny version av %1$s är tillgänglig. %2$sSe uppgifter om version %3$s%4$s eller %5$suppdatera nu%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
sv_SE: En ny version av %1$s är tillgänglig. %2$sSe uppgifter om version %3$s%4$s.

en: There was a problem submitting your request. Please open a support ticket on GravityFlow.io
sv_SE: Ett problem inträffade när din begäran skulle skickas. Vänligen öppna ett supportärende på GravityFlow.io

en: There was a problem while updating the assignee status.
sv_SE: Ett problem inträffade när ansvariges status skulle uppdateras.

en: There was a problem while updating your form.
sv_SE: Ett problem inträffade när ditt formulär skulle uppdateras.

en: There was an error while saving the settings
sv_SE: Ett fel inträffade när inställningarna skulle sparas

en: There was an error while saving the step settings
sv_SE: Ett fel inträffade när inställningarna för steget skulle sparas

en: There was an issue deleting this comment.
sv_SE: Ett problem inträffade när kommentaren skulle raderas.

en: This feature is activated by default unless you opt to disable it below. We only recommend disabling background updates if you intend on managing updates manually. A valid license is required for background updates.
sv_SE: Som standard är denna funktion aktiverad om du inte har valt att stänga av den här nedan. Vår rekommendation är att du bara stänger av automatiska uppdateringar om du tänker hantera uppdateringarna manuellt. För automatiska uppdateringar krävs en giltig licens.

en: This field is required.
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt.

en: This is required in order to complete the installation.
sv_SE: Detta är nödvändigt för att fullfölja installationen.

en: This means you're missing out on security fixes, updates and support.
sv_SE: Detta innebär att du går miste om säkerhetsrättningar, uppdateringar och support.

en: This setting allows the allow_anonymous attribute to be used in the shortcode.
sv_SE: Denna inställning tillåter att attributet allow_anonymous används i kortkoden.

en: This setting allows the assignee to save the field values without submitting the form as complete. Select Disabled to hide the "in progress" option or select the default value for the radio buttons.
sv_SE: Denna inställning låter en ansvariga person spara fältvärdena utan att skicka formuläret vidare som avslutat. Välj Inaktiverat för att dölja alternativet ”under behandling” eller välj standardvärde för radioknapparna.

en: This setting allows the display_all attribute to be used in the shortcode.
sv_SE: Denna inställning tillåter att attributet display_all används i kortkoden.

en: This setting allows the fields attribute to be used in the shortcode.
sv_SE: Denna inställning tillåter att attributet fält används i kortkoden.

en: This step expires on
sv_SE: Detta steg löper ut den

en: This step has a due date on
sv_SE: Detta steg har förfallodatum

en: This step type is missing.
sv_SE: Stegets typ saknas.

en: This step will expire
sv_SE: Detta steg kommer att löpa ut

en: Timeline
sv_SE: Tidslinje

en: Title
sv_SE: Rubrik

[ctx: Title for the uninstall section on the settings page for a Gravity Flow extension.]
en: Uninstall %s Extension
sv_SE: Avinstallera tilläggsmodulen %s

en: Token already expired
sv_SE: Token är inte längre giltigt

en: Token revoked
sv_SE: Token är återkallat

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Transaction ID
sv_SE: Transaktions-ID

en: Trash Post
sv_SE: Lägg inlägget i papperskorgen

en: Turn off background updates
sv_SE: Stäng av automatiska uppdateringar

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type to search
sv_SE: Börja skriva för att söka

en: Uninstall
sv_SE: Avinstallera

en: Unit Price
sv_SE: Styckepris

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Settings
sv_SE: Uppdatera inställningar

en: Update Step Settings
sv_SE: Uppdatera inställningar för steg

en: Update User
sv_SE: Uppdatera användare

en: Updates will only be available if you have entered a valid License Key
sv_SE: Uppdateringar finns endast tillgängliga om du har lagt in en giltig licensnyckel

en: User
sv_SE: Användare

en: User (Created by)
sv_SE: Användare (skapad av)

en: User Field
sv_SE: Användarfält

en: User IP
sv_SE: Användarens IP-adress

en: User Input
sv_SE: Användarinmatning

en: User Meta
sv_SE: Användarmeta

en: User Registration
sv_SE: Användarregistrering

en: User Registration feed processed: %s
sv_SE: Flödet av användarregistreringar har behandlats: %s

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Users
sv_SE: Användare

en: Users Role Filter
sv_SE: Filter för användarroller

en: Users and roles fields will appear in this list. If the form contains any assignee fields they will also appear here. Click on an item to select it. The selected items will appear on the right. If you select a role then anybody from that role can approve.
sv_SE: Fält för användare och roller kommer att visas i listan. Om formuläret innehåller några fält för angivande av ansvarig person kommer även dessa fält att visas här. Klicka på dem för att välja dem. De valda objekten kommer att visas till höger. Om du väljer en roll kan vem som helst från den rollen godkänna.

en: Users can access workflowws via the front-end of your site and/or from the built-in WordPress admin pages (Workflow menu). If you would like your users to access via the front-end of your site then you'll need to add some pages.
sv_SE: Användare når arbetsflödena via webbplatsens front-end och/eller via de inbyggda sidorna i WordPress admin-panel (menyn Arbetsflöden). Om du vill ge användarna åtkomst via webbplatsens front-end behöver du lägga till några sidor.

en: Using Consumer Key and Secret to Get Temporary Credentials
sv_SE: Skaffar tillfälliga inloggningsuppgifter med hjälp av konsumentnyckel och hemlig nyckel

en: Using credentials from user authorization to get permanent credentials
sv_SE: Uppgifterna från användarautentiseringen används för att skaffa permanenta inloggningsuppgifter

en: Value
sv_SE: Värde

en: View
sv_SE: Vy

en: View All
sv_SE: Visa allt

en: View Details
sv_SE: Visa uppgifter

en: View Less
sv_SE: Visa mindre

en: View More
sv_SE: Visa mer

en: Voided
sv_SE: Annullerad

en: WARNING: You are about to delete this item.
sv_SE: VARNING: Du är på väg att radera detta objekt.

en: Waiting for workflow activity
sv_SE: Väntar på aktivitet i arbetsflödet

en: Warning! ALL Gravity Flow settings will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
sv_SE: Varning! ALLA inställningar för Gravity Flow kommer att raderas. Detta går inte att ångra. ”OK” för att radera, ”Avbryt” för att låta bli

en: Webhook sent. %1$s RESPONSE: %2$s
sv_SE: Webhook som skickas. %1$s SVAR: %2$s

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Week(s)
sv_SE: Vecka/veckor

en: Whether to map selected values from the request response to the form entry.
sv_SE: Om markerade värden från svaret på begäran ska kopplas till det inmatade formuläret.

en: Workflow
sv_SE: Arbetsflöde

en: Workflow Activity
sv_SE: Arbetsflödesaktivitet

en: Workflow Assignee
sv_SE: Ansvarig person i arbetsflödet

en: Workflow Cancelled
sv_SE: Arbetsflödet avbrutet

en: Workflow Complete
sv_SE: Arbetsflödet avslutat

en: Workflow Condition
sv_SE: Villkor för arbetsflöde

en: Workflow Detail Link
sv_SE: Länk till uppgifter om arbetsflödet

en: Workflow Emails
sv_SE: Arbetsflödets e-postmeddelanden

en: Workflow Fields
sv_SE: Fält i arbetsflödet

en: Workflow Fields add advanced workflow functionality to your forms.
sv_SE: Fält i arbetsflödet lägger till avancerade arbetsflödesfunktioner till dina formulär.

en: Workflow Form
sv_SE: Arbetsflödesformulär

en: Workflow Inbox
sv_SE: Inkorg för arbetsflöde

en: Workflow Note
sv_SE: Arbetsflödesanteckning

en: Workflow Pages
sv_SE: Arbetsflödessidor

en: Workflow Reports
sv_SE: Arbetsflödesrapporter

en: Workflow Schedule
sv_SE: Schema för arbetsflöde

en: Workflow Status
sv_SE: Status för arbetsflöde

en: Workflow Step Settings
sv_SE: Inställningar för steg i arbetsflödet

en: Workflow Step restarted.
sv_SE: Steget i arbetsflödet har återstartats.

en: Workflow Steps
sv_SE: Steg i arbetsflödet

en: Workflow Submitted
sv_SE: Arbetsflöde skickat

en: Workflow base missing
sv_SE: Bas för arbetsflödet saknas

en: Workflow cancelled.
sv_SE: Arbetsflödet avbrutet.

en: Workflow complete
sv_SE: Arbetsflödet fullföljt

en: Workflow notification
sv_SE: Arbetsflödesnotifikation

en: Workflow restarted.
sv_SE: Arbetsflödet har återstartats.

en: Workflow: approved or rejected
sv_SE: Arbetsflöde: godkänt eller avslaget

en: Workflow: cancelled
sv_SE: Arbetsflöde: avbrutet

en: Workflow: complete
sv_SE: Arbetsflöde: avslutat

en: Workflow: user input
sv_SE: Arbetsflöde: användarinmatning

en: Workflows Completed
sv_SE: Arbetsflöden avslutade

en: Workflows completed and average duration
sv_SE: Fullföljda arbetsflöden och genomsnittlig varaktighet

en: Workflows completed and average duration by month
sv_SE: Steg avslutat och genomsnittlig varaktighet per månad

en: Workflows restarted.
sv_SE: Arbetsflöden återstartade.

en: Would you like to create custom inbox, status, and submit pages now? The pages will contain the %s[gravityflow]%s shortcode.
sv_SE: Vill du skapa anpassade sidor för inkorg, status och inskickning nu? Sidorna kommer att innehålla kortkoden %s[gravityflow]%s.

en: Would you like to delete this comment? 'Cancel' to stop. 'OK' to delete
sv_SE: Vill du radera denna kommentar? ”Avbryt” för att återgå, ”OK” för att radera

en: Would you like to delete this file? 'Cancel' to stop. 'OK' to delete
sv_SE: Vill du radera denna fil? ”Avbryt” för att återgå, ”OK” för att radera

en: Yes, activate Gravity Forms.
sv_SE: Ja, aktivera Gravity Forms.

en: Yes, create front-end pages now. (Recommended)
sv_SE: Ja, skapa sidorna för front-end nu. (Rekommenderas)

en: Yes, download and activate Gravity Forms.
sv_SE: Ja, ladda ner och aktivera Gravity Forms.

en: Yes, update Gravity Forms
sv_SE: Ja, uppdatera Gravity Forms

en: Yes, update and activate Gravity Forms.
sv_SE: Ja, uppdatera och aktivera Gravity Forms.

en: You are about to delete this app '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sv_SE: Du är på väg att radera denna app ”%s”
    ”Avbryt” för att gå tillbaka, ”OK” för att radera.

en: You do not have permission to install plugin updates
sv_SE: Du saknar behörighet att installera tilläggsuppdateringar

en: You don't have any Connected Apps configured.
sv_SE: Du har inte konfigurerat några Anslutna appar.

en: You don't have any feeds set up.
sv_SE: Du har inte organiserat några webbflöden.

en: You don't have any steps configured. Let's go %screate one%s!
sv_SE: Du har inte konfigurerat några steg. Vi kan väl %sskapa ett%s!

en: You don't have permission to view this entry.
sv_SE: Du saknar behörighet att se detta ärende.

en: You don't have permission to view this page
sv_SE: Du saknar behörighet att se denna sida

en: You don't have sufficient permissions to update the step settings.
sv_SE: Du saknar tillräcklig behörighet för att uppdatera inställningarna för steget.

en: You haven't submitted any workflow forms yet.
sv_SE: Du har inte skickat in några arbetsflödesformulär ännu.

en: You must provide a color value for the active highlight to apply.
sv_SE: Du måste ange ett färgvärde som kommer att användas för märkning av aktiva viktig-markeringar.

en: Your %s license has expired.
sv_SE: Din licens för %s har upphört att gälla.

en: Your %s license has not been activated.
sv_SE: Din licens för %s har inte aktiverats.

en: Your %s license is inactive.
sv_SE: Din licens för %s är inaktiv.

en: Your %s license is invalid.
sv_SE: Din licens för %s är ogiltig.

en: Your inbox of pending tasks
sv_SE: Din inkorg med väntande uppgifter

en: Your license for %s has expired.
sv_SE: Din licens för %s har upphört att gälla.

en: Your license key has already been set.
sv_SE: Din licensnyckel är redan angiven.

en: Your workflows
sv_SE: Dina arbetsflöden

en: after
sv_SE: efter

en: after the workflow step has started.
sv_SE: efter att arbetsflödessteget har startat.

en: before
sv_SE: före

en: day(s)
sv_SE: dag(ar)

en: include timeline
sv_SE: inkludera tidslinje

en: show empty fields
sv_SE: visa tomma fält

en: yyyy-mm-dd
sv_SE: åååå-mm-dd
